[Talens Polska Logo]Rysowanie krok po kroku na przykładzie kredek Van Gogh firmy Talens

Van Gogh - synonim pełnej gamy materiałów malarskich dla każdego kto maluje, rysuje, lub dopiero myśli o rozpoczęciu malowania. Produkty z serii Van Gogh oferują bogatą gamę materiałów, od ołówków i kredek, poprzez różnego rodzaju farby ( akrylowe, olejne, akwarelowe ), pastele olejne aż do pędzli malarskich. Cokolwiek wybierzecie jakość będzie doskonała.

Dzięki instruktażowi Van Gogh wkrótce będziesz mógł powiesić swój własny obraz na ścianie. Wzór jest już naniesiony na papier, więc wszystko co musisz zrobić to postępować zgodnie z instrukcjami, a zobaczysz jak Twój obraz zostanie w pięciu stadiach powołany do życia. Zobaczysz, że to nietrudne.

Kredki artystyczne Van Gogh zawierają najwyższej jakości pigmenty, zawarte w łatwych do temperowania oprawach z kalifornijskiego drzewa cedrowego.

Najważniejsze zalety kredek:

 • Dobre i bardzo dobre krycie kolorem
 • Głębokie i intensywne kolory
 • Optymalne uwalnianie kolorów dające natychmiastowy rezultat
 • Doskonałe wykończenie

Opakowanie:

Kredki artystyczne Van Gogh są pakowane w nowoczesne , plastikowe kasetki. Kasetka łatwo się otwiera i zawiera pojemnik, który dzięki pionowemu ułożeniu kredek oszczędza miejsce i ułatwia sięgnięcie po wybrana kredkę. Możesz zacząć z podstawowym zestawem 15 kredek. Zestaw można skompletować pojedynczo z 60 dostępnych kolorów.

Rady:

 • Zawsze używaj wysokiej jakości , wytrzymałego papieru do rysowania z nieznacznie szorstką strukturą. Cienki, gładki papier nie wchłania  wystarczająco koloru kredki, jeśli poszczególne warstwy są położone jedna na drugą. Grubość papieru jest oznaczana przez ilość gramów na metr kwadratowy. Staraj się używać papieru z gramaturą co najmniej 225 g/m².
 • Zwyczajne ołówki grafitowe często zostawiają czarne linie, kiedy nałożymy na nie kredkę artystyczną ,dlatego szkice najlepiej robić od razu kredka.
 • Bądź bardzo uważny przygotowując rysunek. Kredka od razu uwalnia dużą ilość koloru, więc nie trzeba jej mocno przyciskać do papieru. Jeśli będziesz zbyt mocno naciskać powstaną rowki w papierze, które będą widoczne po zakończeniu rysunku.
 • Lekkie operowanie kredką powoduje powstanie delikatnych, subtelnych barw. Mocniejszy nacisk na kredkę spowoduje powstanie mocnych  i intensywnych kolorów. Żywo pokolorowane fragmenty powstają poprzez nałożenie jednego koloru na drugi. Aby wypełnić czerwone obszary używaj na przykład kombinacji różnych czerwieni, sienny i koloru pomarańczowego. To sprawi, że rysunek będzie wyglądał bardziej jak obraz.
 • Nie staraj się pracować zbyt ostrożnie. Nieco spontaniczności doda ekspresje twojemu rysunkowi.
 • Używaj gumki do mazania do usuwania koloru. Nie przyciskaj gumki zbyt mocno do papieru, ponieważ spowoduje to wniknięcie koloru głębiej w papier.
 • Gumka do mazania może również zostać użyta do uzyskania stopniowych przejść między kolorami.
 • Jeśli pracujesz z grubymi warstwami koloru, na przykład nakładając kilka warstw na siebie, może pojawić się białe zamglenie koloru. To zjawisko spowodowane jest uwalnianiem się wosków z kredek. Nałożenie bardzo cienkiej warstwy fiksatywy rozwiąże ten problem i ukaże pełnię koloru.

Życzymy Ci wiele przyjemności z rysowania kredkami Van Gogh.

Zanim zaczniesz zapoznaj się z poszczególnymi etapami pracy:

Krok 1.

Rysunek 1 - szkic ołówkiem Oryginalny format modelu to 40x31cm, ale jeśli wolisz możesz wykorzystać trochę większy, lub mniejszy papier. Przenieś wzór na papier w następujący sposób:

Wybierz format Twojego rysunku. Podziel szerokość i długość kartki na 8 równych segmentów. Zaznacz je lekko liniami od góry do dołu kartki i z lewej do prawej, używając ołówka HB lub B. Pozostaw wąski pasek na dole. Przenieś wzór na papier, używając cienkiej warstwy koloru turkusowo niebieskiego. Posługuj się kratą. Następnie zmaż linie kraty za pomocą gumki do mazania i pogrub szkic rysunku.

Krok 2.

Rysunek 1 - szkic ołówkiem Nałóż kolory lekkimi kreskami (linie - jedna wzdłuż drugiej) w różnych kierunkach. Patrz dokładnie na wzór i nie naciskaj w każdym miejscu na kredkę z taka samą siłą nacisku.

Użyj koloru turkusowo-niebieskiego (522) do drzwi, tylnej ściany, lustra, ręczników, naczyń i pucharu na stole. Do wypełnienia kolorem okna, obrazów, stołu, krzeseł, ręcznika, łóżka z zagłówkami i podłogi użyj koloru żółtego (283). Następnie kolor żółty pokryj ciemna żółcią (285). Nie używaj takiej samej ilości kredki w każdym miejscu na rysunku. Dodaj czerwonego koloru (370) do koloru żółtego na stole , pomaluj narzutę i obrazki na ścianach ponad łóżkiem (włączając krawędzie), krzesło, fragmenty ręcznika i częściowo ponad kolorem żółtym na łóżku.

Wzmocnij tym samym kolorem linie na podłodze w niektórych miejscach.

Kolorem czerwono-fioletowym (577) zaznacz framugę drzwi po lewej stronie, szklankę i naczynie na stole. Używając koloru oliwkowa zieleń (620) zaznacz framugę okna, krawędzie lustra, obraz nad łóżkiem, podłogę po lewej (nałóż odrobinę więcej koloru). Nałóż kolor zielony na odbicia lustrzane na oknie (618). Dodatkowo użyj tego koloru do lewego, górnego rogu lustra wiszącego na ścianie.

Krok 3.

Rysunek 1 - szkic ołówkiem Używając koloru czerwonego (370) dodaj więcej barwy do koloru na łóżku, krzesła obok łóżka. Upewnij się, że barwa żółta z poprzedniego etapu nie została całkowicie pokryta nowym kolorem. To właśnie kombinacja różnych kolorów sprawia ,że rysunek nabiera życia. Użyj niewielkiej ilości czerwieni do poszewki, poduszek i ręcznika.

Krok 4.

Rysunek 1 - szkic ołówkiem Nałóż czerwień na podłogę, żeby wzmocnić jej barwę oraz na nogi krzesła, wieszak na kapelusze i najwyżej położone obrazy.

Popraw głębię koloru drzwi i ścian ultramaryną, ściana po prawej zostaje bardzo jasna. Nałóż kolor czerwono-fioletowy (577) w niektórych miejscach dla uzyskania różowego poblasku na drzwiach. Kolorem niebiesko-turkusowym pomaluj ubrania na wieszaku, szklane rzeczy i naczynia na stole. Nałóż grubszą warstwę tego koloru na ściany i drzwi, tam gdzie jest to konieczne. Użyj koloru niebiesko fioletowego (568), aby wzmocnić cienie i kontury drzwi, krzesła, łóżko, żółty obraz, kąty ścian i szklane naczynia na stole.

Krok 5.

Rysunek 1 - szkic ołówkiem Kolorem ultramaryna ( 504) zaznacz dolną część drzwi i rozetrzyj kolor w górę. Użyj koloru szkarłatnego do wzmocnienia czerwonego fragmentu podłogi, łóżka, stołu, narzuty i obrazka zawieszonego ponad wieszakiem na ubrania.

Zaznacz zielonkawą poświatę na siedzeniu krzesła po lewej i na ręczniku, używając koloru ciemno zielonego (659). Ta samą barwę użyj do wzmocnienia koloru ramy okna, przestrzeni w podłodze i przyciemnienia fug w podłodze, w miejscu gdzie nałożona jest czerwona kredka. Kolorem niebiesko-fioletowym zaznacz mocniej kontury stołu, łóżka, paneli na drzwiach po prawej i krzesła na froncie.

Krok 6.

Rysunek 1 - szkic ołówkiem Bardzo cienką warstwę koloru ciemno żółtego (285) nałóż ponad jasną ścianą po prawej. Użyj koloru żółtego żeby wzmocnić barwę na oknach, poduszkach, prześcieradłach i siedzeniu krzesła. Podobnie jak w kroku 5 nałóż kolor czerwony na podłogę, łóżko, stół, narzutę, rozcierając kredkę w celu uzyskania bardziej rozmazanego efektu. Na koniec porównaj swoja prace ze wzorem i nanieś poprawki, jeśli jest taka konieczność.

Opracowano wg materiałów Talens Polska